Neptun üzemidő
00:00 – 04:00 rendes üzem
04:00 – 06:00 üzemszünet
06:00 – 24:00 rendes üzem
Az ettől való rendkívüli eltéréseket a hírek között jelentetjük meg.
00:00 – 04:00 rendes üzem
04:00 – 06:00 üzemszünet
06:00 – 24:00 rendes üzem
Az ettől való rendkívüli eltéréseket a hírek között jelentetjük meg.
Az oldal elavult, archív adatokat tartalmazhat!
2012. szeptember 22. szombat
Nem tudod hová menj szeptember utolsó péntek estéjén? Ez nem lehet kérdés, hiszen tudományos élmények sora vár rád, amennyiben elfogadod a meghívásunkat és ellátogatsz a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre szeptember 28-án! Utolsó nekifutásra, íme egy kis ízelítő:
A csillagos égboltra nézve szabad szemmel ugyan nem láthattad, pedig amikor ezeket a sorokat olvasod már több mint 220 napja kering Föld körüli pályán az első magyar, ráadásul „műegyetemi” fejlesztésű műhold, melyet Masat-1 névre kereszteltek el. Gyere el a Kutatók Éjszakáján a BME-re, mert a Q épület aulájában 17:00 órától mindent megtudhatsz, amibe csak a Masat-1 alkotói beavatnak, ráadásul láthatod a műhold által készített legfrissebb képeket is a kék bolygóról.
Matematika és szépség. Sokak számára meglepő párosítás lehet, épp itt az ideje, hogy megcáfoljuk! Nem kevesebbre vállalkozunk, mint arra, hogy meggyőzzünk mindenkit, a két fogalom finoman szólva is „baráti viszonyban” van egymással. Előzetesen csak annyit árulunk el, hogy szó és kép lesz aranymetszésről, esztétikában meglévő matematikai gondolatokról is. Ne hagyd ki, ha szépet akarsz látni és hallani!
Ha a fentiek felkeltették az érdeklődésedet, akkor is, de ha nem akkor is várunk szeretettel további programjainkon, hogy barátkozhass az áramlástannal (hozz fésűt, mert jól megfújnak), vagy megismerkedj a mosolyvezérelt csoki automatával, esetleg „hallhasd” miként lehet ellenzajjal csendet teremteni. Míg el nem felejtjük: csúcsragadozók a nagyfeszültségen témában betekintést nyerhettek az interneten elhíresült kerecsensólyom pár, Samu és Hajnal történetébe is.
Egy szó, mint száz szeptember 28-án gyertek és a BME-n garantáltan még kíváncsiabbakká váltok!